Dalmaçya Kıyıları Hırvatistan Slovenya Avusturya Almanya

Dalmaçya Kıyıları Hırvatistan Slovenya Avusturya Almanya30 Jun 09:20 - 07 Jul 18:25 - Izmir
Di-ar Turizm A.S.

Route

***Tatil boyunca ücretsiz otopark!!***
*Kampanyamız satış esnasında geçerli olup, başka kampanya ve fırsatlarla birleştirilemez.

TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL!
Farklı tur programlarında toplam 295 € olan extra turlar MNG Elit Tur da ücretsiz ..

1. Gün
30.06.2018 İSTANBUL – DUBROVNİK
THY TK439
Kalkış Atatürk Havalimanı İstanbul 30.06.2018 09:20Varış Dubrovnik Havalimanı Dubrovnik 30.06.2018 10:10

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Dubrovnik’e hareket. Yerel saat ile varışın ardından şehir turu için Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Adriyatik’in incisi Dubrovnik şehrini panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, tarihle modernizmin eşsiz bir şekilde harmanlandığı, dükkanlar, kiliseler ve farklı mimari yapılar gibi görmeye fazlasıyla değer birçok unsurun bulunduğu, keşfedilmesi inanılmaz bir labirent Eski Şehir, 300 metre uzunluğundaki kentin en işlek caddesi Stradun ve muhafızlarıyla ünlü Pile Kapısı, 1400′ler ve 1500′lerde veba gelecek korkusundan şehre her giren kişinin yıkanmasının şart olduğu Onofri Çeşmesi, Eski şehri yaklaşık 2 km’lik uzunluğu ve 25 metrelik yüksekliğiyle çevreleyen dünyaca ünlü Şehir Surları, Gotik ve Rönesans mimarisinin barok ilavelerle taçlandırıldığı en muhteşem örneklerden Rektör Sarayı, 1317‘den beri faaliyet gösteren, içerisinde kilise ve müzenin dışında eczanesi ile de ilgi çeken Franciscan Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte Dubrovnik otelimize transfer. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2. Gün
1.07.2018 DUBROVNİK – SPLİT
Sabah kahvaltı sonrası Hırvatistan’ın meşhur liman kenti Split’e hareket ediyoruz. Doğu Roma imparatorluğundan kalan en iyi korunmuş eserlerden, canlı Akdeniz hayatının yaşandığı şehrin sınırlarını çizen surların içinde şehrin kalbi Diclotean Palace, günbatımını izlemek isteyenlere harika bir manzara sunan, sahil kafeleri ve restoranları ile Split’in en renkli renkli bölgesi Riva. Akdeniz’in çamları ile kaplı orman, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve temiz hava almak isteyenlerin bir numaralı adresi Marjan Tepesi, serbest zamanınızda harika şehir manzarasını seyredebileceğiniz St. Dominus's Çan Kulesi’ni gezerek Split şehir turumuzu tamamlıyoruz. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme Split otelimizde
3. Gün
2.07.2018 SPLİT – HVAR ADASI – SPLİT
Sabah kahvaltısından sonra dar sokakları, balkonlarından çiçekler sarkan tarihi evleri, palmiyeleri ve yemyeşil çamlıkları, muhteşem plajları, şelaleleri, doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca turistin uğrak noktası olan Hvar adası’na gidiyoruz. Her daim çok kalabalık, cıvıl cıvıl, Hvar'ın tarihi meydanı (Hvarska Pjaca), biraz yorulmayı göze alacaklar için Hvar'ın güzelliğini tepeden seyredebileceğiniz en güzel nokta Tvrđava Španjola. Antik kısmı UNESCO tarafından korunmakta ve Dünya Mirası Sit Alanı sayılan eski şehir Stari Grad. Tur bitimi Hvar adasında serbest zaman, akşam üstü Split’e dönüş, Geceleme otelimizde.
4. Gün
3.07.2018 SPLİT – TRİGOR – SİBERNİK – ZADAR
Sabah otelde kahvaltı sonrası ilk durağımız denizin turkuaz yansımaları; ağaçlar ve denize bir dantel gibi uzanan küçük güzel kasabalardan geçerek UNESCO Dünya Kültür Mirası üyesi; karaya minicik bir köprü ile bağlanan küçük bir Venedik’i andıran Trogir’i geziyoruz. Ardından deniz kenarına kurulmuş, dantel gibi görünen bir orta çağ kasabası Sibernik’i gezeceğiz. Dalmaçya’nın en önemli katedrallerinden bir tanesi ve UNESCO Dünya Mirası kapsamındaki St. James Katedrali, ayrıca 15. ve 16. Yüzyıllardan kalma güneşli, nefis bir meydan, sanat galerileri, kafeler, dar sokaklar kalbinizi çok geçmeden fethediyor. Sibernik sonrası Alfred Hitchcock, “Dünyadaki en güzel gün batımı Zadar sahilinden seyredilebilir.” dediği Zadar’a hareket ediyoruz. Zadar’a varışımızı takiben şehir turunda St. Mary Kilisesi, hemen yakınlarında bulunan Roma Forumu, St. Anastasya Katedrali, St. Donatus Kilisesi’ni ziyaret ederek Zadar’da otelimize yerleşiyoruz. Akşam üstü Bora rüzgarları nedeniyle gökyüzünden eksik olmayan bulutların, güneşin kırılmasına yardımcı olduğu muhteşem günbatımı saatlerinde turistler, Zadar’ın Adriyatik sahilini doldururken bizler de sizi bu güzelliklerle baş başa bırakıyoruz. 2005'te Hırvat mimarı Nikola Baši tarafından yapılan 70 metre uzunluğundaki mermer basamakların altına yerleştirilen farklı çap ve uzunluktaki 35 tane tüp sayesinde deniz dalgaları ve rüzgarın sesini doğal bir orkestraya çevirirken, gün batımı sonrası solar panellerin gündüz depoladığı güneş enerjisini akşam ışık oyununa çeviren büyük bir şöleni de hayranlıkla izleyebileceksiniz. Gün batımı sonrası serbest zaman Geceleme Zadar otelimizde.
5. Gün
4.07.2018 ZADAR – PLİTVİCKA – RİJEKEA
Sabah kahvaltısının ardından yaklaşık 2,30 saatlik yolculuk sonrası Hırvatistan’da çoğu insanın bilmediği eşsiz bir doğa harikası gizli. Plitvice Milli Parkı doğaseverler için UNESCO Kültür Mirasları listesinde muhteşem bir milli park. Turkuaz renkli, irili ufaklı 16 adet gölden ve aralarda nefes kesici güzellikleriyle kendilerini gösteren şelalelerin arasında ağaçtan yapılmış doğal yürüyüş patikalarında yemyeşil, ormanlık alanda gezerken birbirimize "cennet herhalde böyle bir yerdir" diyecek kadar doyumsuz güzelliklere şahit olacaksınız. Yaklaşık yarım gün geçireceğimiz Plitvice milli parkından unutamayacağınız güzellikler bırakarak Hırvatistan’ın Adriyatik kıyısındaki en büyük limanı ve ülkenin 3.büyük şehri Rijeka’dayız. 17.yüzyılda yapılmış St.Vitus Kilisesi, limanda üç kapalı pazar yeri, hemen yanındaki güzel parkın içinde kocaman sütunları ile yer alan klasik tiyatro binası, Stara Vrata (Eski Kapı), Svetişte Majke Bozje Trsatske (Tarsatlı Madonna Mabedi) ve 1632’de kurulan Rijeka Üniversitesi, Avrupa da yapılmış ilk güdümlü torpido fabrikası ilk olarak yapılan torpido Tvornica fabrika binası, görüldükten sonra , Rijeka’da serbest zaman. Konaklama Rijeka otelimizde.
6. Gün
5.07.2018 RİJEKEA – OPİTJA – POSTAJNA MAĞARASI – LJUBLYANA
Sabah kahvaltı sonrası Avrupalı zengin turistlerin gözdesi nostaljik havasıyla, özellikle palmiyelerin muhteşem görüntüsü karşısında etkileneceğiniz çok farklı ve güzel Opotija’yı panoramik olarak gezdikten sonra, Unesco tarafından koruma altına alınmış dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postajna Mağarası’na gidiyoruz. Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağınız yürüyüşle bu doğa harikasının etkileyiciliğine hayran kalacaksınız. Postajna mağarası turumuzu yaparak sadece 55 km mesafedeki Ljublyana’ya hareket ediyoruz. Ljubljana panoramik şehir turunda; İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme Ljubljana otelimizde.
7. Gün
6.07.2018 BLED GÖLÜ – HALLSTAT – SALZBURG
Sabah kahvaltısından sonra bir başka doğa harikası Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren Bled gölüne hareket ediyoruz. Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bled gölü turumuz sonrası Avusturya’ya geçiş yaparak dünyada görülmesi gereken 100 yerlerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen Beinhaus’un yanı sıra göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlüdür. Göl kenarında yapılacak yürüyüşten, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Salzburg’a varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.
8. Gün
7.07.2018 SALZBURG – MÜNİH – İSTANBUL
THY TK1636
Kalkış Munih İnt. Havalimanı Munih 07.07.2018 18:25
Varış Atatürk Havalimanı İstanbul 07.07.2018 22:10

Sabah kahvaltı sonrası Salzburg şehir turumuza başlıyoruz. 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük ve en iyi korunmuş kalesi Festung Hohensalzburg (dışardan), eşsiz görüntüsü ile herkesin ilgisini çeken Salzburg Katedrali, çiçeklerle ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış büyüleyici manzaraya sahip Mirabell Sarayı, Orta çağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residens Meydanı görülecek yerler arasındadır. Salzburg gezimizi tamamlayarak 2,5 saat uzaklıktaki dönüş noktamız Münih’e hareket ediyoruz. Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih şehir turumuzda ilk durak etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus), 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görüldükten sonra havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul’a hareket. Yerel saat ile İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Past Events

Fransa İtalya İsviçre Almanya Turu / 399 €

24 Apr 11:20 - 01 May 14:45 24 Apr 11:20 - 01 May 14:45 - Izmir Izmir
Di-ar Turizm A.S. Di-ar Turizm A.S.
OL ÜZERİ EKSTRA TUR BULUNMAMAKTADIR ! (Ekstra turlar, Tur esnasında yerel acente rehberine ödenir. 0-2 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş 50 indirimlidir.) TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS...   More info

Büyük ve Yeni Orta Avrupa Turu / 349 €

28 Apr 10:20 - 05 May 14:00 28 Apr 10:20 - 05 May 14:00 - Izmir Izmir
Di-ar Turizm A.S. Di-ar Turizm A.S.
TÜM TÜRKİYE’DEN ve KIBRIS’TAN İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI! BAĞLANTI VEREN ŞEHİRLER: ANTALYA, BODRUM, İZMİR, KONYA, TRABZON, ADANA, KAYSERİ, KIBRIS Notlar; Türkiye'den 100 €, Kıbrıs...   More info

Fransa - İsviçre - Almanya Turu / 549 € Tüm Çevre Gezileri Dahil

17 May 08:15 - 20 May 19:20 17 May 08:15 - 20 May 19:20 - Izmir Izmir
Di-ar Turizm A.S. Di-ar Turizm A.S.
TÜM ÇEVRE GEZİLERİ VE EKSTRA TURLAR DAHİL! 1. Gün 17.05.2018 ISTANBUL BASEL FREIBURG COLMAR THY TK1923 Kalkış Atatürk Havalimanı İstanbul 17.05.2018 08:15 Varış Basel Havalimanı...   More info


© 2019 Siguez