Uygulamalı Bilgelik Eğitimi

Uygulamalı Bilgelik Eğitimi14 Oct 17:00 - 15 Oct 22:00 - Istanbul
Riva Hotel Taksim

Route
More info

**Bilgelik - Mutluluğun Eğitimi**

EĞİTİM SON KATILIM TARİHLERİ:
14 Ekim Pazartesi - 17:00
Wyndham Kalamış
15 Ekim Pazartesi - 19:30
Taksim Riva Otel

Detaylı adresler ve İzmir, Ankara, Antalya ve Bodrum tarihleri için www.bilgelikbilinci.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kişiyi kuşatan şartlar ne olursa olsun, mutlu ve huzurlu olabilmek bir yaşam sanatıdır ve bu sanata da “Bilgelik” adı verilir.Bilgelik; olayları değil, kendimizi değiştirmekle, bizi sarmalayan şartların nasıl değişebileceğini bize öğretir. Binlerce yıllık geçmişi bulunan bilgelik eğitimi, günümüzde koşullarında yaşamsal düzeyde önemli bir hale gelmiştir.

Mutluluk, bir talih rastlantısı değildir. İnsanın, memnun olmadığı hayatını değiştirmesi için; kendini dönüştürmesi gerekir. Bu dönüşüm, bilinçteki dönüşümdür ve onu dışarıdan kimse size veremez! Bilgeliğe doğru yol alan bir kişi sadece mutluluk için yola çıkmış olabilir, ancak bilgeliğin ona getirisi mutluluktan, özgürlükten çok daha ötedir.

İnsan öyle zaaflar içerisinde ve öylesine dünyasal değerlerin arasında sıkışıp kalmıştır ki; böyle bir potansiyeli olduğuna inanmakta güçlük çekecektir!. Bu potansiyel, Tanrının insan doğasına yerleştirdiği mucizevî bir donanımdır ve ortaya çıkarılmayı bekleyen bir mücevher gibidir. Kendisini keşfederek o mutluluk gücünü ortaya çıkartacak olan; yine kişinin kendisidir!

İnsan bilgelik yolculuğuna çıkmaya mecburdur. Yoksa huzur ve mutluluğu asla bilemez. Yaradılış, insanı başıboş bırakmaz ve varlığındaki Cenneti bulmayı, sana “yaşattığı mutsuzlukla” mecbur kılar. Yaşanan bu mutsuzluk, seni arayışa yönelttiği için İlahî bir yardımdır.

Bu, “kendi ihtişamını keşfediş”; her başlangıç gibi bilgiyle başlar, ancak “bilgelik bilgililik değildir”! O, kendine özel eğitimi olan bir farkındalık yolculuğudur ki; sizi “sebepsiz sevince” sokarak, Cennete ulaştıracaktır.

Mutluluk senin başarabileceğin bir şey değil, keşfedebileceğin bir şeydir! Tüm insanlık “mutluluğun elde edilebilir ve nasıl mutlu olunacağı öğrenilebilir” fikriyle büyütülüyor. Mutlulukla ilgili olarak anlaşılması gereken ilk şey, onun bir uygulama olamayacağıdır. O senin peşinden koşabileceğin bir şey değildir. Mutluluk edinilen bir şey değildir! O, bir bırakmışlık, Olan’a izin verilmişlik hali içindeyken kendisi gerçekleşir. Mutluluğun hırsla, başarıyla, parayla, güçle, şöhretle de ilgisi yoktur. Mutluluğun senin bilincinle ilgisi vardır. Onun zaten hep seninle olduğunun fark edilmesine ihtiyaç vardır. Onun hava durumuyla hiçbir ilgisi yoktur.

KAZANIMLAR

Yaşamı Algılayışınız DEĞİŞECEK...
Bir daha asla eski siz olamayacaksınız..
Yaşamın, Kayıp Anlamını Keşfedeceksiniz!
Çünkü bir daha asla eski sınırlamalarınız olmayacak.
Çünkü bir daha dünyaya eski gözlüklerle bakmayacaksınız.
Çünkü bir daha dünyayı etrafınızda kalın duvarlarla hissetmeyeceksiniz.
Çünkü ne olmadığınızı farkedeceksiniz..
Bu eğitim insana “Kendisini” fark ettirir ve kişilerde bilinç düzeyinde bir kuantum sıçraması yaratmayı amaçlar…
Herkesin içinde var olan Bilgeliğin açığa çıkmasını sağlayarak, illüzyonun arkasındaki hakikati her an görmemizi sağlar.
EGO’nun çözülmesiyle Bilinç, hakikatin farkına vararak yaşam rüyasından uyanır ve ikilikten BİR' liğe doğru Bilgece bir yaşayış başlar© 2019 Siguez