Düş Kitabim 1. Geleneksel Moda Sahil Okuma Toplaşması

Düş Kitabim 1. Geleneksel Moda Sahil Okuma Toplaşması17 May 17:00 - 20:00 - Istanbul
Kadıköy Moda Sahili

Route

Düş Kitabım nedir??

Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü olarak başlattığımız çocuklara yönelik "Düş Kitabım" projesi kapsamında köy okullarına çizgi roman kütüphanesi dizme fikrine gözümüzü kararttık. Hayal dünyasına değer veren bir gelecek inşa etme motivasyonuyla harekete geçtik, aldığımız destekler sayesinde Bartın Köksal Toptan Ortaokulu ve Trabzon Şalpazarı Atatük İlkokulu olmak üzere iki köy okulumuzun artık çizgi roman kütüphanesi var. Fakat bu daha başlangıç.

Moda Sahil okuma buluşması Etkinlikleri neleri amaçlamaktadır?

Baharın gelişi ve güzelleşen havalar ile çimlerde kitap okuyarak "okuma" fikrinin tema olduğu bir günde okurseverler ile keyifli bir ortamı paylaşmak istiyoruz. Bir yandan iyi niyetli projemize herkese yararlı iyi niyetli bir yoldan dikkat çekmek, destek ortamı yaratmak istiyoruz. Elinde kitap olan bir topluluğun etrafta bulunan diğer insanlarda okuma bilinci yaratmasını istiyoruz.Projemize nasıl destek olabilirsiniz?

Öncelikle destek asla zorunlu değildir. Etkinlikler içinde isteğe bağlı şekillenmesini beklediğimiz bir olaydır. Düş Kitabım projesi okul veya herhangi bir kurumdan bütçe almadan çevresel katkı olarak gelişen çizgi roman bağışları ile yol almaktadır.

*Elinizde fazla olan veya gözden çıkarabileceğiniz herhangi bir çizgi romanı bize bağışlayarak projemize katkı yapabilirsiniz.
*Dilerseniz Akmar gibi sahaf olan yerlerden çok uygun fiyatlara çizgi roman temin edip projemize bağışlayabilirsiniz.
*Bu etkinliği duyurarak, kendi sayfalarınızda veya katkı yapabilecek arkadaşlarınıza haber vererek projemize dikkat çekebilirsiniz.

Etkinlik Programı:
Çarşamba saat 18.00 gibi Haldun Taner Sahnesi önü cadde tarafında toplanıp moda sahil çimlerine yol alıyoruz. İsteyenin istediği saatte eklenip istediği saatte kalktığı bir programda çimlere kıvrılıp kitap okuyoruz, ara ara sohbet ediyoruz ve keyfimize bakıyoruz.© 2019 Siguez