KÜBA Müziğin ve Dansın Ritmi

KÜBA Müziğin ve Dansın Ritmi10 Dec 05:00 - 17 Dec 15:00 - Istanbul
Geos Tur

Route

1.Gün (10 Aralık) İSTANBUL -PARIS – HAVANA
Sabah erken saatte Atatürk Havalimanı Dıs Hatlar Terminali’nde Geos Tur deskinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, Air France Havayollarıile Paris’e hareket ediyoruz. 3.5 saat sürecek yolculuğumuz. Havaalanında bekleme süresinin ardından 13.50’de,Havana’ya uçuyoruz. Uçuş süremiz yaklaþýk 10 saat. Yerel saat ile 18.10’da Havana’nýn Jose Marti Havalimanı na varıyoruz. Bizleri bekleyen aracımız ve yerel rehberimiz ile buluşuyor araca yerleşip otelimize gidiyoruz.
Butik Hotel LAS MATELAS

2. Gün (11 Aralık ) HAVANA
(Öğle yemeği dahil tam gün Havana şehir turu. )Sabah kahvaltı sonrası özel otpbüsümüz ve yerel rehberimiz eşilğinde Havana şehir turumuz başlıyor .. Gezilecek yerler ; Devrim meydanı , Morro Kalesi, Öğle yemeği, Eski Havana, Atatürk büstü, Malecon-Devrim Müzesi, Capitolio, Prado, Opera binası, San Jose pazarı. Unesco dünya miras listesine giren eski Havana sokaklarında Barok mimari tarzında evlerin arasında her köşe de her sokakta dans ve müziğin ritmi ile geznmenin keyfiyle günümüzü tamamlıyoruz. Otelimize dönüş ve akşam yemeği..
Butik Hotel LAS MATELAS

3. Gün (12 Aralık)PINAR DEL RİO + VINIALES + TÜTÜN TARLASI ve PRO YAPIMI
Sabah tropikal meyvesuyu ve meyvelerden zengin bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Küba adası nın batısını keşfe çıkıyoruz. Öncelikle yolumuz üzerinde tütün tarlalarını görecek pro yapım aşamalarını izleyecek dilersekte puro satın alabileceğimiz bir çiftliğe uğrayacağız. . Harika doğal ortamların bulunduğu , Jurassic Park filmine konu olan doğal platoları gezeceğiz. Öğle yemeğinin ardından 120 m yüksekliğindeki dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan Mural Tepesini ziyaret edeceğiz. Viniales kasabasını gezdikten sonra dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam otele geliş ve serbest zaman .

4. Gün (13 Aralık) HAVANA
Kahvaltıdan sonra renkli Amerikan arabaları ile Havana turu yapacağız. Öğleden sonra serbest zaman . Rehberin alışveriş ve gezilebilecek yerler ile ilgili tavsiyelerine göre gününüzüen iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Tavsiyeler ; La Bodeguita del Medio’da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoş vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüs yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz.

5.Gün (14 Aralık) HAVANA-GUAMA-CIENFUEGOS-TRINIDAD
Sabah kahvaltı sonrası Havana'dan ayrılıyoruz. İlk gezi noktamız
Guama’da Küba’da bulunan tek yırtıcı hayvan olan, boyları 4 metreye kadar olan timsahların bulunduğu “Parque Nacional Cienaga de Zapata” timsah çifliğini ve keyifli bir tekne yolculuğu ile Hazine Adasını ziyaret edeceğiz. Guama’da alacağımız öğle yemeğinden sonra beğeneceğiniz sakin şehir ’a gidiyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan ve 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına aınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti parkını çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini görecegiz. Turumuz sırasında 1930’larda yapılmış ve Devrim öncesi şaşalı hayatı en iyi anlatan Yat Club’ün, Mavi Villa’nın, Sarayların olduğu sahil şeridini göreceğiz. Cienfuegos'tan ayrılıp sizleri büyülemeye devam edceğimiz çokça özel Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Trinidad’a varış Casa larımıza yerleşme akşam yemeği. (Casa ; İspanyolcada ev anlamına gelmektedir. B,zdeki ev pansiyonculuğunun aynısı)
Konaklama Casa

6. Gün (15 Aralık) TRİNİDAD TARİHİ KENT TURU
Kahvaltı sonrası , XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginlesen, Kübalılarýn gurur duyduğu günümüze koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Serbest öğle yemeğimiz sonrası isterseniz 15 dakikalık bir taksi yolculuğuyla Ancon plajında Karayip denizinin ve plajlarının keyfine varabilir , Dilerseniz at safari ile Şelalelere gidebilir yada kent merkezinde gezebilirsiniz. Akşam kent meydanında salsa gösterilerini izleyebilir eşlik edenbilirsiniz. Akşam Taş sokaklarda yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba rom’unun karışımı Canchanchara ikramımızla serinleyeceðiz.
Konaklama : Casa

7. Gün (16 Aralık) TRİNİDAD - ANCON
Bugün keyif günü Karayiplerin en güzel plajlarından Ancon plajına gidiyoruz. Kente dönüş ve son alışverişlerimizi yapıyoruz. Dans ve müzik devam.

8. Gün (17 Aralık) TRINIDAD- SANTA CLARA (CHE GUEVERA MOZOLESI) - HAVANA
Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde, Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Yemek sonrasında devrimin önemli lideri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşlikısmının geçtiği , bugün bile eski Hilton Oteli’nde kursun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği yeri, Che Guevera Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Öğle yemeğimizi Santa Clara’da alýacağız. Santa Clara gezimiz sonrası Havana Jose Marti havaalanına özel otobüsümüzle hareket, havaalanına varış ve check-in işlemleri sonrası saat 18.20’de Havana’dan hareket, ertesi gün (18 Aralık ) Amsterdam aktarmalı İstanbul'a varış .
Bir başka size bize özel Geos Tur seyahatinde görüşmek üzere havaalanında vedalaşıyoruz.

TUR FİYATI : 1550 EURO (iki kişilik odada kişibaşı fiyat)
Single Oda farkı: 230 EURO

FİYATA DAHİL OLANLAR
* İstanbul Havana gidiş dönüş uçak bileti (Air France ve KLM)
* Kahvaltı dahil 7 gece konaklama (4 gece Havana Butik otel + 3 gece casa)
* 2. Gün akşam yemeği,
* 2. gün öğle yemekli şehir turu,
* 3. gün öğle yemekli Viniales & Pınar Del Rio turu,
* 5. gün öğle yemekli Guama – Cienfuegos – Trinidad Turu,
* 5. gün akşam yemeği,
* 6. gün Trinidad turu,
* 8. gün öğle yemekli Santa Clara (Che Mosolesi) turu,
* Profesyonel rehberlik (2 rehber Türkiye’den eşlik edecek, üçüncü bir rehber Küba’da ekibe katılacaktır.),
* Tüm transferler.

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL
* Seyahat Sigortası 15 EURO
* Küba Vizesi 150 TL
* Kişisel Harcamalar ve bahşişler.© 2019 Siguez