Karadeniz Turu

Karadeniz Turu13 Jul 21:00 - 20 Jul 21:00 - Görükle
Oksijen Travel

Route

•KARADENİZ TURU ( BATUM DAHİL )
Bursa Çıkışlı - 6 GECE 7 GÜN ( 5 GECE KONAKLAMALI)
NOT:Erken rezervasyonlar 15 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.
•2018 için tarihlerimiz:
1.Tarih;14-22 HAZİRAN (RAMAZAN BAYRAMI) (900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)
2.Tarih;29 HAZİRAN-06 TEMMUZ (900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)
3.Tarih;13-20 TEMMUZ (900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)
4.Tarih;03-10 AĞUSTOS (900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)
5.Tarih;10-17 AĞUSTOS ( 900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)6.Tarih;17-24 AĞUSTOS (KURBAN BAYRAMI) (900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)
7.Tarih;31 AĞUSTOS-07 EYLÜL (900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)
8.Tarih;07-14 EYLÜL ( 900 TL-NORMAL SEZONDA 1100 TL)

•1.GÜN: (Gece Yolculuğu) 21.00 Bursa Görükle,Nilüfer,Acemler,Kent Meydanı duraklarında siz değerli misafirlerimiz ile buluşup yola çıkıyoruz.
2. GÜN: AMASYA - SAMSUN - FATSA

Yolda verilecek molaların ardından Kırıkkale – Çorum güzergâhından sabah erken saatlerde Amasya’ya varış ve şehzadeler şehrinde güzel bir kahvaltı ile gezimize başlıyoruz. Yeşilırmak kıyısına kurulmuş olan bu güzel kentimizde yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesini geziyoruz. Müzede Hititler’den Romalılar’a, Selçuklu’dan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarları’nın panoramik seyri sonrasında sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüyoruz. Ferhat ile Şirin’in hikâyesini rehberimizden dinleyip Yalı boyu evlerinin fotoğraflanmasından sonra Amasya’dan ayrılıp Samsun’a doğru yola koyuluyoruz, Samsun’a vardığımızda ilk olarak öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Samsun şehir merkezinde dolaşıp Karadeniz en güzel şehrinin tadını çıkarıyoruz. Ardından Avustralyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Onur Anıtını görüyor ve gurubumuzla birlikte fotoğraflarımızı çektirdikten sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru’nu ziyaret edip Samsun’dan ayrılıyoruz. Konaklamamızı gerçekleştirmek üzere Fatsa’da bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

Konaklama; YALÇIN OTEL FATSA (5 Yıldızlı )

3. GÜN: TRABZON – AKÇAABAT - AYDER YAYLASI /


Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Trabzon’a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u almasıyla camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Ayasofya Müzesi gezimiz ardından Akçaabat merkezde öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıp ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Atatürk Köşk’ü gezimizin ardından Dünyadaki cennet Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş Köprüsünde fotoğraf molası ardından Ayder yaylasına varıyoruz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Karadeniz in göz bebeği Ayder Yaylası’nda 1350 metre yükseklikte, yeşilinde kaybolacağınız, akan şelalelerinde huzur bulacağınız Karadeniz'in en çok ün yapmış olan bu güzel yaylasında Gelin Düveni Şelalesini görüyoruz. Yaylada serbest zamanda yöre insanlarıyla keyifli sohbetler yapma imkânı bulacak ve kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Otelimize yerleşme sonrası Akşam yemeği ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz EXTRA olarak canlı müzik eşliğinde yayla eğlencesine katılmak üzere Çise Bara davetlidirler. Doyumsuz eğlence ardından günümüz sona eriyor.

Konaklama; AYDER PİRİKOĞLU OTEL (Yayla Tipi Otel)

4. GÜN: ARTVİN-DERİNER BARAJI - BORÇKA – KARAGÖL – BATUM - HOPA /

Sabah kahvaltısı ardından Artvin istikametine hareket ve ilk olarak bizleri 249 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek, dünyanın ise 6.yüksek barajı olan; ayrıca ülkemizin hidroelektrik ihtiyacının % 6 sını karşılayan Deriner Barajı karşılıyor. Çoruh Nehri üzerinde bulunan ve Artvin ile Erzurum’u birbirine bağlayan karayolu üzerine inşa edilmiştir. Deriner Barajı ile ilgili rehberimizden aldığımız bilgiler sonrasında Artvin şehir merkezine 3 km mesafede bulunan Atatepe ( Toptepe ) Mevkiin de bulunan, Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı tarafından yaptırılıp ülkemize kazandırılan Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli olan Atatepe’ye doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşabildiğimiz en yakın mesafeden Atamızın anıtını görüp fotoğraflarını çektikten sonra Artvin şehir merkezinde kısa bir gezinti ardından öğle yemeği için serbest zaman. Öğle yemeği ardından Borçka ilçesine doğru hareket edip bizleri bekleyen minibüslere binerek UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Karagöl’e ulaşıyoruz. Denizden yüksekliği 1500 metrede ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikasıdır. Ladin, göknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl gezimiz ardından Hopa istikametine doğru hareket ve otelimize varış. Otelimize yerleşme ardından Sarp Sınır Kapısına doğru hareket. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’a giriş yaptığımızda Hz. İsa’nın On iki Havarisinden biri olan St. Mathias`in Mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio ( Apsaros ) Kalesi'ni görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Sonrasında; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Rus Ortodoks Kilisesi, Ermeni Ortodoks Kilisesi, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra Arzu eden misafirlerimiz Bölgeye özel GÜRCÜ GECESİ eğlencesine katılarak akşam yemeği eşliğinde eğlenip Batum a özel ışıklı su gösterilerini izleyebilirler. (extra) Gürcü Gecesi ne katılmak istemeyen misafirlerimiz Batum akşamında eğlence mekânlarından yararlanabilirler. Rehberimizin belirlediği saatte toplanma ve tekrar Türkiye’ye dönüş, konaklama otelimizde. Batum’a gelmek istemeyen misafirlerimiz otelimizde kalıp, Hopa şehir merkezini dolaşabilirler.

Konaklama; SARP OTEL HOPA (4 Yıldızlı)

5. GÜN: RİZE – UZUNGÖL – SÜRMENE – ZİGANA /

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Hopa’dan ayrılarak Rize şehir merkezine ulaşıyoruz Rize Kalesini panoramik görüp yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Tesisleri’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllar önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgâhlarında üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Pazar – Çayeli istikametinden Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan geçerek Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl’de o muhteşem manzaraya karşı çay içip, güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Uzungöl’ün büyülü manzarasından sonra Trabzon’un bıçağıyla ünlü ilçesi Sürmene’ye gidiyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Memiş Ağa Konağı ve Sürmene Bıçağı hakkında bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Karadeniz’in Anadolu’ya açılan kapısı olan Zigana geçidine doğru ilerliyoruz. Zigana geçidinde verdiğimiz fotoğraf molası sonrası Zigana tüneli açılmadan önce kullanılan eski yol üzerinden 2100 mt. Yükseklikte ki otelimize ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleşme ardından günümüzün yorgunluğunu atıyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zaman ardından arzu eden misafirlerimiz Zigana Köyünün Saronay Yaylasın’da bulunan 1700 metre rakımlı bir doğa harikası olan Limni Gölü Tabiat Parkına gidebilir. ( extra ) Limni Gölü kenarında semaverde içeceğimiz çaylarımız ardından otelimize dönüş ve akşam yemeği eşliğinde eğlence.

Konaklama; ZİGANA GÜMÜŞKAYAK YAYLAKENT OTEL (Yayla Tipi Otel)

6. GÜN: KARACA MAĞARASI – TORUL – GİRESUN – ORDU – FATSA /

Zigana Dağının eşsiz güzelliğinde sabah uyanıp oksijen dolu tertemiz havası ile sabah kahvaltımızı yapıyor ve ardından Yüzyıllardır kültürümüzde olan ve günümüze dek geleneksel üretim yöntemi değiştirilmeden üretilen doğal ve katkısız bir ürünü Pestil – Köme hakkında bilgi alıp alışveriş imkanı buluyoruz. Eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve Köme, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve köme’nin en önemli özelliği katkı veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Köme alışverişi & fotoğraf molası ve rehberimizin anlatımları sonrasında Meşhur Hamsiköy sütlacını tadıyoruz. Sonrasında Gümüşhane’nin Torul ilçesindeki Damlataş Mağara’larının en iyi örneklerinden biri olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'na hareket ediyoruz. Birçok solunum hastalığına iyi gelen ve damlataşı şekilleri, sarkıtlar, dikitler, sütunlar, org desenli duvarları, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasını bir arada görebileceğimiz Karaca Mağarası Türkiye’nin kuşkusuz en güzel mağarası olarak adlandırılmaktadır. Karaca Mağarası gezimiz ardından fındığın ve kirazın vatanı olan Giresun’a ulaşıyoruz. Giresun'a vardığımızda bir yanımızda yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin kahramanlarından Topal Osman’ın mezarının da bulunduğu Giresun Kalesi, diğer tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası bizleri karşılıyor. 3000 yıllık tarihiyle muhteşem bir destinasyon olan doğal alanı, surları, manzara tepeleri, çay bahçeleri ile şehrin en önemli turizm merkezi olan Giresun Kalesi’ne doğru hareket ediyoruz. Topal Osman’ın evini panoramik gördükten sonra denizi ayaklarımız altında hissedeceğimiz kaleye ulaşıyoruz. Fotoğraf ve alışveriş molası sonrasında Giresun’dan ayrılarak geçerek Ordu istikametine hareket. Ordu’ya vardığımızda Boztepe’ye çıkış , fotoğraf ve çay molası sonrasında akşam saatlerinde Fatsa’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ardından canlı müzik eşliğinde eğlence ve 5 yıldızlı otelimizde konaklama ardından günümüz sona eriyor.

Konaklama; FATSA YALÇIN OTEL ( 5 Yıldızlı )

7. GÜN: SİNOP – BURSA:

Gezimizin son gününde otelimizden ayrılıp Samsun istikametine doğru yola koyuluyoruz. Bafra – Gerze üzerinden ülkemizin en kuzey ile olan Karadeniz küçük ama şirin sahil kenti SİNOP’ a vardığımızda bizleri ilk olarak UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi karşılıyor ( Panoramik ) rehberimizden aldığımız bilgiler dâhilinde yolumuza devam ediyor ve tarihi Sinop Cezaevi ‘ni geziyoruz. 3 tarafı denizlerle çevrili ve yıllarca cezaevi olarak kullanılan; şuan da müze olan Sinop Cezaevi dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olmuştur. Tarihi cezaevi gezimizin sonrasında yat limanında vereceğimiz serbest zaman diliminde şehir merkezinde dolaşıyor Sinop’un meşhur mantısını yeme şansı buluyor ve maket gemi yapımlarını izleyerek alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Sinop şehir merkezinden ayrılıp ardından e buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Şehir merkezine 11 km uzaklıkta bulunan koyun iç kısımlarına doğru gidildikçe ormanlaştığını göreceksiniz. Fil kafasına benzeyen şekliyle şaşırtıcı bir iz bırakan Hamsilos koyu, aynı zamanda geçmişte savaş gemilerinin gizlenmesi ve günümüzde de balıkçıların fırtınalı havalarda sığınmak için korundukları yerdir. Sinop gezimizin ardından Doğu Karadeniz gezimizi sonlandırıyor ve Eskişehir’e dönüş yoluna koyuluyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından gecenin ilerleyen saatlerinde Eskişehir’e varış

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*LÜKS ARAÇLAR İLE ULAŞIM
*1.GÜN AÇIK BÜFE SABAH KAHVALTISI-AMASYA'DA
*5 GECE OTEL KONAKLAMASI - ( FATSA , AYDER YAYLASI , HOPA , ZİGANA DAĞI , FATSA )
*1618 Nolu TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
*OTELLERDE ALINAN SABAH KAHVALTILARI ve AKŞAM YEMEKLERİ
*TÜM ÇEVRE GEZİLERİ
*BÖLGE KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
*OKSİJEN TRAVEL MİSAFİRPERVERLİĞİ ve GÜVENCESİ
*MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
*YÖRESEL AKŞAM EĞLENCELERİ- ZİGANA DAĞI , AYDER YAYLASI ve FATSA
KARACA MAĞARASI ÇIKIŞ ÜCRETİ

EXTRA HİZMETLER
*ÖĞLE YEMEKLERİ ve DÖNÜŞ AKŞAM YEMEĞİ
*KARAGÖL ve GİRESUN KALESİ MİNİBÜS ULAŞIMI
*KİŞİSEL HARCAMALAR
*BATUM YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI
*MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ – TELEFERİK ÇIKIŞ ÜCRETİ

NOT: Tur güzergahı yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.
(Fiyatlarımız 2 ve 3 kişilik odalarda kişi başı ücret olarak geçerlidir.)
BATUM HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.
Yurtdışından Türkiye'ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
Gürcistan'ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.
Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir
Batum gezisi için Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde TC Kimlikleri ile geçişler sağlanmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçişler yapılamaz. Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve 2010 yılından önce alınmış ise yenilenmelidir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Bebek ve çocuk misafirlerimizin kimliklerinde fotoğraf olması, Gürcistan hükümeti tarafından zorunlu kılınmıştır.
Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden Oksijen Travel sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)
Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan'a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu ( multiple ) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan'ın pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır. KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan'a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu ( multiple ) vize almış olmaları gerekir.

Rezervasyon
0850 888 8008
0545 657 4536

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir) MIDIBUSLER: (17 - 24 KiGi Sayılarında Kullanılır)

>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

BÖLGE İKLİMLERİ: Ülkemiz özel konumu nedeniyle çeşitli iklim tiplerinin görüldüğü bir ülkedir. Türkiye’de, çevresindeki denizlerin, kara kütlelerinin, basınç merkezlerinin, enlemin ve yeryüzü şekillerinin etkisiyle 3 ana iklim tipi belirmiştir. Ana iklim tipleri arasında her iki iklim tipinin de özelliğini taşıyan geçiş iklimleri görülür.

1. Karadeniz İklimi a. Doğu Karadeniz Tipi b. Orta Karadeniz Tipi c. Batı Karadeniz Tipi Karadeniz İkliminin Özellikleri Karadeniz Bölgesi’nin kıyı kesimlerinde görülür. Her mevsim yağışlıdır. En çok yağış sonbahar ile kış aylarında düşer. Türkiye’de görülen iklimler içinde yıllık yağış miktarı en fazla olandır. Yazlar serin ve yağışlı, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Yıllık sıcaklık farkı azdır. Bulutluluk oranı yüksek, güneşli gün sayısı azdır. Karadeniz iklimi yer şekillerinin farklılığı nedeniyle 3 alt tipe ayrılmıştır. Karadeniz iklimi sıcaklık ve nem koşulları bakımından okyanus sal iklime benzer. Bu iklim tipinde yağış miktarı dağların konumuna ve yükseltilerine bağlı olarak farklılık gösterir.

2. Akdeniz İklimi a. Asıl Akdeniz Tipi b. Bozulmuş Akdeniz Tipi (Marmara Tipi) Akdeniz İkliminin Özellikleri Yazları sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçer. Kar yağışı ve don olayı ender görülür. En yağışlı mevsim kış, en kurak mevsim yazdır. Yaz kuraklığı belirgindir. Akdeniz iklimi sıcaklık ortalamaları farklı olduğu için 2 tipe ayrılır. Akdeniz ikliminin etki alanı Akdeniz Bölgesi’nde Toros Dağları’nın varlığı nedeniyle dar, Ege Bölgesi’nde ise dağların kıyıya dik uzanması nedeniyle geniştir.

3. Karasal İklim a. İç Anadolu Tipi b. Güneydoğu Anadolu Tipi c. Doğu Anadolu Tipi (Yazın Yağışlı Tip) d. Doğu Anadolu Tipi (Yazları Kurak Tip) Karasal İklimin Özellikleri Kuzey Anadolu ve Toros Dağları denizel etkilerin iç bölgelere girmesini zorlaştırdığı için iç kesimlerde iklim karasallaşmıştır. Yıllık yağış miktarı az, sıcaklık farkları belirgindir. Karasal iklim, enlem ve yükselti farkı nedeniyle 3 tipe ayrılır: Karasal iklimde yaz kuraklığının görülmesi, Akdeniz yağış rejiminin etkili olduğunu gösterir.


Past Events

Ege'nin Saklı Köyleri

13 Apr 02:00 - 15 Apr 01:00 13 Apr 02:00 - 15 Apr 01:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
EGE’nin SAKLI KÖYLERİ 2 GECE 3 GÜN (2 Gece Konaklamalı) KIRKOLUK-GÖLCÜK-BOZDAĞ-BİRGİ-ÖDEMİŞ-TİRE-KUŞADASI-DOĞANBEY-KİRAZLI-ÇAMLIK-BURGAZ-BADEMLER-SIĞACIK TUR FİYATI : 450 TL...   More info

Kapadokya Turu (bir gece konaklamalı)

13 Apr 22:00 - 15 Apr 22:00 13 Apr 22:00 - 15 Apr 22:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KAPADOKYA TURU 2 Gece 3 Gün ( 1 Gece Otel Konaklamalı ) 330 TL 1.Gün-Cumartesi Oksijen Travel olarak değerli misafirlerimizle buluşma noktalarımızda bir araya gelerek...   More info

Ege Alaçatı Turu

14 Apr 00:00 - 15 Apr 00:00 14 Apr 00:00 - 15 Apr 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
EGE-ALAÇATI TURU İZMİR-ALAÇATI-ILICA-ÇEŞME-ŞİRİNCE-EFES-KUŞADASI 2018 Yılı için tarihlerimiz: 1.Tarih: 7 8 Nisan 2.Tarih: 14 15 Nisan 3.Tarih: 28 29 Nisan 4.Tarih: 5 6...   More info

Çanakkale Turu

14 Apr 02:00 - 22:00 14 Apr 02:00 - 22:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
ÇANAKKALE TURU Tur Ücreti: 110 TL Tur Programı: Gece saat 02:00 da belirlenen duraktan hareket ediyor, Lapseki’den Gelibolu’ya feribot ile geçip alan kılavuzumuzla turumuza...   More info

Yedigöller Turu

14 Apr 06:00 - 22:30 14 Apr 06:00 - 22:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Yedigöller Turu (Bursa Kalkışlı Günübirlik ) TUR ÜCRETİ: 105 TL 06:00 Görükle, 06:30 Kent Meydanında siz değerli misafirlerimizle buluşup keyifli bir gün için yola çıkıyor...   More info

5* Termal Konaklamalı Abant Turu

14 Apr 06:30 - 15 Apr 22:00 14 Apr 06:30 - 15 Apr 22:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
5 TERMAL KONAKLAMALI ABANT TURU (1 gece konaklamalı-Bursa çıkışlı) GÖYNÜK-SÜNNET GÖLÜ-MUDURNU-ABANT-MAŞUKİYE-SAPANCA Tarihler 14-15 Nisan 2018 28-29 Nisan 2018 12-13 Mayıs...   More info

Çanakkale Turu

15 Apr 02:00 - 22:00 15 Apr 02:00 - 22:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
ÇANAKKALE TURU Tur Ücreti: 110 TL Tur Programı: Gece saat 02:00 da belirlenen duraktan hareket ediyor, Lapseki’den Gelibolu’ya feribot ile geçip alan kılavuzumuzla turumuza...   More info

Yedigöller Turu

15 Apr 06:00 - 22:30 15 Apr 06:00 - 22:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Yedigöller Turu (Bursa Kalkışlı Günübirlik ) TUR ÜCRETİ: 105 TL 06:00 Görükle, 06:30 Kent Meydanında siz değerli misafirlerimizle buluşup keyifli bir gün için yola çıkıyor...   More info

Abant Maşukiye Sapanca Turu

15 Apr 06:30 - 21:30 15 Apr 06:30 - 21:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Sabah 06:30 Görükle 07:00 Kent Meydanı önünde yolcularımızı alarak turumuza başlıyoruz . Araçta vereceğimiz kahvaltı paketlerinin ardından Saat 09: 30 gibi varmış olacağımız adeta...   More info

Halkidiki Selanik Kavala Thassos Turu 69 Euro

20 Apr 16:00 - 22 Apr 19:00 20 Apr 16:00 - 22 Apr 19:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
HALKİDİKİ SELANİK KAVALA THASSOS TURU 2 GECE 3 GÜN İLK TARİH 20-22 NİSAN 69 EURO Tur Tarihleri 1.Tarih: 20/04/18-22/04/18 69 EUR 2. Tarih:21/04/18-23/04/18 69 EUR 3.Tarih...   More info

Klasik GAP Turu

20 Apr 19:00 - 27 Apr 00:30 20 Apr 19:00 - 27 Apr 00:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Bursa Çıkışlı Klasik Gap Turu 7 Gece 8 Gün Fiyatlandırma: Erken Rezervasyon Fiyatı: 1000 TL ( 2 kişilik odada kişi başı) Sezon Fiyatı :1150 TL ( 2 kişilik odada kişi başı...   More info

GAP Turu

20 Apr 19:30 - 28 Apr 00:00 20 Apr 19:30 - 28 Apr 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Bursa Çıkışlı Klasik Gap Turu 7 Gece 8 Gün Tarihler 1.Tarih 20 Nisan-27 Nisan 2018 2.Tarih 27 Nisan-4 Mayıs 2018 3.Tarih 15 Haziran 22 Haziran 2018 (Ramazan Bayramı Tatili...   More info

Kapadokya (3 gece 4 gün)

20 Apr 22:00 - 23 Apr 23:00 20 Apr 22:00 - 23 Apr 23:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KAPADOKYA TURU 3 Gece 4 Gün ( 2 Gece Otel Konaklamalı ) 2018 Yılı için tarihlerimiz: 1.Tarih: 20 23 Nisan 2018 (500 TL) 2.Tarih: 28 1 Mayıs 2018 (500 TL) 3.Tarih: 15 18...   More info

Safranbolu Amasra Turu

21 Apr 00:00 - 22 Apr 23:45 21 Apr 00:00 - 22 Apr 23:45 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
SAFRANBOLU-AMASRA TURU Bursa Çıkışlı 1 Gece 2 Gün (1 gece Konaklamalı) 2018 Yılı için tarihlerimiz: 1.Tarih: 21 22 Nisan 2018 2.Tarih: 28 29 Nisan 2018 3.Tarih: 12 13 Mayıs...   More info

Pamukkale Ege Turu

21 Apr 01:00 - 23 Apr 23:59 21 Apr 01:00 - 23 Apr 23:59 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
1.Gün 21 Nisan 2018 Cumartesi (Şirince Efes Kuşadası Pamukkale Siz değerli misafirlerimiz ile gece 02:00 Kent Meydanı’nda buluşarak yolculuğumuza başlıyoruz.Egenin ılık...   More info

Çanakkale Turu

21 Apr 02:00 - 22:00 21 Apr 02:00 - 22:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
ÇANAKKALE TURU Tur Ücreti: 110 TL Tur Programı: Gece saat 02:00 da belirlenen duraktan hareket ediyor, Lapseki’den Gelibolu’ya feribot ile geçip alan kılavuzumuzla turumuza...   More info

Yedigöller Turu

21 Apr 06:00 - 22:30 21 Apr 06:00 - 22:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Yedigöller Turu (Bursa Kalkışlı Günübirlik ) TUR ÜCRETİ: 105 TL 06:00 Görükle, 06:30 Kent Meydanında siz değerli misafirlerimizle buluşup keyifli bir gün için yola çıkıyor...   More info

Maşukiye Sapanca Abant

21 Apr 06:30 - 22:30 21 Apr 06:30 - 22:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Sabah 06:30 Görükle 07:00 Kent Meydanı önünde yolcularımızı alarak turumuza başlıyoruz . Araçta vereceğimiz kahvaltı paketlerinin ardından Saat 09: 30 gibi varmış olacağımız adeta...   More info

5* Kıbrıs Vuni Palace Tatili

27 Apr 06:00 - 30 Apr 00:00 27 Apr 06:00 - 30 Apr 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
!! ŞOK 5 YILDIZLI KIBRIS TATİL PROMOSYONU !!! 5 KIBRIS VUNİ PALACE TATİLİ 27 Nisan 1 Mayıs 2018 3 Gece 4 Gün Uçaklı Ulaşım ( Gidiş Dönüş ) Bursa-Sabiha Gökçen...   More info

Bodrum Turu 5* Golden Age Hotel Konaklamalı

28 Apr 01:00 - 01 May 23:59 28 Apr 01:00 - 01 May 23:59 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
BODRUM TURU-5 GOLDEN AGE HOTEL (Bursa kalkışlı) 3 gece 4 gün (3 Gece Konaklamalı) Herşey Dahil Konsept (Ulaşım Dahil) TARİH:28 Nisan 1 Mayıs 2018 Her tarih kontenjanı 45...   More info

KUZEY EGE TURU

28 Apr 02:00 - 01 May 23:00 28 Apr 02:00 - 01 May 23:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KUZEY EGE TURU 3 GECE 4 GÜN (3 Gece Konaklamalı) GEYİKLİ-BOZCAADA-AYAZMA-ALTINOLUK-KAZDAĞLARI-ŞAHİNDERE KANYONU-BEHRAMKALE-AYVALIK-CUNDA ADASI-BERGAMA Tarihler : 1.Tarih 28...   More info

Kapadokya Turu (3 gece 4 gün)

28 Apr 22:00 - 01 May 23:00 28 Apr 22:00 - 01 May 23:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KAPADOKYA TURU 3 Gece 4 Gün ( 2 Gece Otel Konaklamalı ) 2018 Yılı için tarihlerimiz: 1.Tarih: 20 23 Nisan 2018 (500 TL) 2.Tarih: 28 1 Mayıs 2018 (500 TL) 3.Tarih: 15 18...   More info

Ege Akdeniz Turu

04 May 14:00 - 10 May 17:00 04 May 14:00 - 10 May 17:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
EGE AKDENİZ TURU 5 GECE 6 GÜN (5 Gece Konaklamalı) -Tarihler 1.Tarih : 4 10 MAYIS 2018 2.Tarih : 15 21 HAZİRAN 2018 ( RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ ) ( 1850 TL ) 3.Tarih : 29...   More info

Bayındır Çiçek Festivali İzmir Köyleri Alaçatı Turu

05 May 02:00 - 06 May 23:00 05 May 02:00 - 06 May 23:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ ve İZMİR KÖYLERİ ALAÇATI TURU Bursa Çıkışlı 1 gece 2 gün Tarih: 5 6 Mayıs 1.Gün (GÖLCÜK-BİRGİ ÖDEMİŞ BAYINDIR İZMİR ) 02:00 Kent Meydanı , 02:30 Görükle...   More info

Karadeniz Turu

11 May 19:00 - 17 May 23:30 11 May 19:00 - 17 May 23:30 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KARADENİZ TURU ( BATUM DAHİL ) Bursa Çıkışlı 5 GECE 6 GÜN ( 4 GECE KONAKLAMALI) NOT:Erken rezervasyonlar 15 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan rezervasyonlar için geçerlidir...   More info

Olimpos Adrasan Turu

16 May 00:00 - 20 May 23:00 16 May 00:00 - 20 May 23:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN! Erken rezervasyon için son tarih 15 Ocak 2018 Erken rezervasyon fiyatı 400 TL 16-20 Mayıs 2018 23-27 Mayıs 1018 30 Mayıs-3 Haziran...   More info

Olimpos Adrasan Turu

23 May 00:00 - 27 May 00:00 23 May 00:00 - 27 May 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
16-20 Mayıs 2018 23-27 Mayıs 1018 30 Mayıs-3 Haziran 2018 6-10 Haziran 2018 13-17 Haziran 2018 ( 100) 20-24 Haziran 2018 27 Haziran 1 Temmuz 2018 4 8 Temmuz 2018 11 15 Temmuz 2018...   More info

Olimpos Adrasan Turu

30 May 00:00 - 03 Jun 00:00 30 May 00:00 - 03 Jun 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
16-20 Mayıs 2018 23-27 Mayıs 1018 30 Mayıs-3 Haziran 2018 6-10 Haziran 2018 13-17 Haziran 2018 ( 100) 20-24 Haziran 2018 27 Haziran 1 Temmuz 2018 4 8 Temmuz 2018 11 15 Temmuz 2018...   More info

Olimpos Adrasan Turu

06 Jun 00:00 - 10 Jun 00:00 06 Jun 00:00 - 10 Jun 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
Erken rezervasyon için son tarih 15 Ocak 2018 16-20 Mayıs 2018 23-27 Mayıs 1018 30 Mayıs-3 Haziran 2018 6-10 Haziran 2018 13-17 Haziran 2018 ( 100) 20-24 Haziran 2018 27 Haziran...   More info

Olimpos Adrasan Turu

13 Jun 00:00 - 17 Jun 00:00 13 Jun 00:00 - 17 Jun 00:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
16-20 Mayıs 2018 23-27 Mayıs 1018 30 Mayıs-3 Haziran 2018 6-10 Haziran 2018 13-17 Haziran 2018 ( 100) 20-24 Haziran 2018 27 Haziran 1 Temmuz 2018 4 8 Temmuz 2018 11 15 Temmuz 2018...   More info

Karadeniz Turu (5 gece konaklamalı)

14 Jun 19:00 - 22 Jun 22:00 14 Jun 19:00 - 22 Jun 22:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KARADENİZ TURU ( BATUM DAHİL ) Bursa Çıkışlı 6 GECE 7 GÜN ( 5 GECE KONAKLAMALI) NOT:Erken rezervasyonlar 15 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan rezervasyonlar için geçerlidir...   More info

Karadeniz Turu

29 Jun 21:00 - 06 Jul 21:00 29 Jun 21:00 - 06 Jul 21:00 - Görükle Görükle
Oksijen Travel Oksijen Travel
KARADENİZ TURU ( BATUM DAHİL ) Bursa Çıkışlı 6 GECE 7 GÜN ( 5 GECE KONAKLAMALI) NOT:Erken rezervasyonlar 15 Aralık 2017 tarihine kadar yapılan rezervasyonlar için geçerlidir...   More info


© 2019 Siguez