Doğader-Gürcistan-Svaneti doğa yürüyüşleri

Doğader-Gürcistan-Svaneti doğa yürüyüşleri13 Jul 15:00 - 20 Jul 18:00 - Bursa
Bursa Şehirler Arası Otobüs Terminali

Route

=====KESİN KAYIT İÇİN SON TARİH:18 OCAK =====
SINIRLI SAYIDA KONTENJANIMIZ VAR.
2018 YAZ TATİLİ PROGRAMINI ŞİMDİDEN AYARLAYIN.
DDK, DOĞADER Dağcılık Kulübü etkinliğidir.
DDK, DOĞADER Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği içerisinde yer alan kulüplerden biridir.
14 TEMMUZ-20 TEMMUZ ARASI PASAPORTSUZ,TC.KİMLİKLE GÜRCİSTAN'DA 1 HAFTA DOĞANIN KUCAĞINDAYIZ..
Mitolojide Prometheus'un zincire vurulduğu,Anka kuşunun küllerinden doğduğu KAF dağlarını (Kafkasları) görmeye gidiyoruz.2018 YAZ TATİLİ BAŞLAMADAN PROGRAMINIZI YAPIN..
İLETİŞİM-BİLGİ ALMA VE KAYIT : 0532 500 45 0713 Temmuz Cuma akşam saat 16:00 da Bursa'dan hareket edip,14 Temmuz öğleni TRABZON'da olacağız.TRABZON-RİZE-SARP yolculuğundan sonra Gürcistan'a giriş yapacağız.BATUM'u gezip,akşam *** yıldızlı otelde konaklayacağız.

2.GÜN (15 TEMMUZ) Sabah otelde kahvaltı sonrasında, Çakvi, Kobuleti, Poti ve Senaki şehirleri üzerinden Zugdidi'ye varacağız.
Öğlen yemeğinden sonra 4 saatlik muhteşem manzaralar eşliğinde uygun fotoğraf molaları ile 1400 metre yükseltide Mestia kasabasına varacağız.Bizim için ayrılan pansiyona yerleşip 5 gün boyunca burada konaklayacağız.

3.GÜN (16 TEMMUZ) MESTİA Svan kulelerini gezip,Zuruldi hattına varış, 1850 metre yükseltiden teleferikle Kafkas dağlarının muhteşem görüntüleri eşliğinde teleferikle 2350 metreye çıkıp,360 derece panorama veren Zuruldi manzara noktasından Kafkas dağlarının ve yükseltilerini, 5 bin civarında ve üstünde olan 5 zirveyi ve onlarca vadi,buzul ve yaylayı göreceğiz.

4.GÜN(17 TEMMUZ) 2000 metre yükseklikte CHALAADİ BUZUL YÜRÜYÜŞÜ Rotamız üzerinde Mestiachhala deresi, 3430 metre yükseltili Dalagora uçurumu, 4370 metrelik yükseltisi ile Chatini zirvesi, Chaaladi buzuluna ismini veren Chaaladi vadisi, Rusya Federasyonu ile sınır olan bölgede Chaaladi buzulu

5.GÜN (18 TEMMUZ) ORMAN İÇİ YÜRÜYÜŞ, KORİLDİ BUZUL GÖLLERİ-USHBA ZİRVELERİ (2740 METRE) Zaman zaman Ushba zirvesinin muhteşem görüntülerini izlememize imkan sağlayan orman içi patika yürüyüşünden sonra alpin çayırlara ulaşıyoruz. Yürüdükçe Ushba,Chatani,Dalakora,Tetnuldi ve Banguriani dağlarının karlı zirveleri ve büyüleyici duruşlarını göreceğiz

6.GÜN(19 TEMMUZ) Avrupanın en yüksek sürekli yaşam alanı olan,Unesco mirasına alınmış ve tam bir ortaçağ köyü görünümünde olan USHGULİ köyüne araçlarla gidip ve 5193 metre yükseklikte Shkhara dağının eteklerindeki 500-800 yıllık Svan kulelerini ziyaret edeceğiz.

7.GÜN (20 TEMMUZ) Sabah Kafkas dağlarına veda edip, Mestia'dan ayrılacağız,aynı yol üzerinden önce BATUM'a,ardından akşam saatlerinde TRABZON'a varacağız.
( GEREKLİ MALZEMELER--Ayak bileklerinizi saran, tabanları sert yürüyüş botu, yürüyüş esnasında öğle yemeğinizi, güneş kreminizi, su matarınızı, fotoğraf makinenizi, kuru çoraplarınızı, yedek t-shirt ve fanilalarınızı taşıyacağınız küçük bir sırt çantası, küçük ve rahat sırt çantanızı Kafkas dağlarının yağmurlu, sisli, güneşli havasından koruyacak bir panço, güneşten koruyan şapka veya bandana, güneş gözlüğü gibi yürüyüş esnasında gerekli olabileceğini düşündüğünüz eşyalar, güneşli günlerde dağ göllerinde, nehir gölcüklerinde veya şelalelerde yüzebileceğiniz mayo ve şort)© 2019 Siguez